45. Góralski Karnawał w pełni – dzień drugi

45. Góralski Karnawał w pełni – dzień drugi

Drugi dzień przesłuchań konkursowych za nami. Wystąpiły grupy kolędnicze z gwiazdą, z turoniem, herody, draby, grupy z szopką i pastuchy z dziadem. Dzięki nim wróciliśmy myślami w radosny czas Świąt Bożego Narodzenia.

A wieczorem to już zabawy iście karnawałowe! Śpiew, taniec i muzyka. Zespół Regionalny „Kasinianie – Zagórzanie” z wielkim impetem rozpoczął  ostatnią tego dnia część programu. Warto podkreślić, iż zespół ten prowadzony jest przez Andrzeja Ciężadlika – wnuka Stanisława, będącego autorem rzeźbionych stacji drogi krzyżowej i ołtarza w kościele parafialnym w Bukowinie Tatrzańskiej.

Do późnych godzin nocnych trwał popis par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego. Oj wirowały spódnice, wirowały. Słychać było zbyrk ciupag, śpiew niosący się po całym Domu Ludowym i okolicznych wierchach. Tancerze nagradzani byli gromkimi brawami.

Kogo z nich nagrodzi jury? Tego dowiemy się już w niedzielę!

Dzisiaj zapraszamy na kolejny dzień z grupami kolędniczymi i tancerzami. O 11.00 pod Domem Ludowym rozpocznie się VII Zimowa Krajowa Wystawa Polskich Owczarków Podhalańskich.