Laureaci Góralskiego Karnawału

Wykaz laureatów „Góralskiego Karnawału” od 1977 r.

1977 r.

I msc.: z Poręby Wielkiej

II msc. : z Tarnowa-Świerczkowa

III msc.: z Pszczyny

1979 r.

I msc.: z Tomaszowic gm. Wielka Wieś

II msc.: z Szczawnicy-Zdroju im. Malinowskiego

III msc.: z Lipnicy Wielkiej im. Emila Miki

Wyróżn.: z Łososiny Górnej, z Koniny gm. Niedźwiedź, z Kościeliska „Polaniarze”

1980 r.

I msc.: z Szalowej k. Gorlic

II msc.: z Wielkiej Wsi

III msc.: z Kasiny Wielkiej

1981 r.

kategoria autentyczna

I msc.: z Rudnika

II msc.: z Dominikowic

III msc.: z Tomaszowic

Wyróżn.: z Lipnicy Wielkiej na Orawie, z Koźlic

artystycznie opracowana

I msc.: z Krakowa „Skalni”

II msc.: z Królówki

III msc.: z Siekierczyny

Wyróżn. z Poręby Wielkiej, z Kasiny Wielkiej

1982 r.

I msc.: z Dominikowic, z Lipnicy Wielkiej

II msc.: z Bukowiny Tatrzańskiej „Wierchowianie”, z Tomaszowic

III msc.: z Kasiny Wielkiej „Kasinianie”, z Moszczenicy

1983 r.

I msc.: z Łapsz Niżnych, z Łapsz Wyżnych

II msc.: z Cięciny, z Nipołomic

III msc.: z Lipnicy Wielkiej na Orawie, z Połomu

Wyróżn.: z Bębła, z Bukowiny Tatrzańskiej, z Królówki, z Mszalnicy, z Nowego Targu, z Podegrodzia, z Szczawnicy

1984 r.

I msc.: z Kasiny Wielkiej „Zagórze”, z Gdowa

II msc.: z Niedzicy „Weselica”, z Niedźwiedzia k. Słomnik

III msc.: ze Słopnic, z Połomu Dużego

Wyróżn.: z Kamionki Wielkiej, z Zabrzeży, z Dominikowic, z Minogi, z Nowej Białej

1985 r.

I msc.: z Gdowa, z Lipnicy Wielkiej na Orawie, z Podgrabia gm. Niepołomice

II msc.: z Łętowego, Maszyc gm. Skała, z Olszówki

III msc.: z Niskowej gm. Chełmiec, z Podegrodzia, z Rojówki gm. Łososina Dolna, z Szczyglic gm. Zabierzów

Wyróżn.: z Bartnego gm. Sękowa, z Mszalnicy gm. Kamionka Wielka, z Piwnicznej, z Nowego Targu „Śwarni”, z Zabrzeży gm. Łącko

Nagroda specjalna: z Kasiny Wielkiej „Zagórze”

1986 r.

I msc.: ze Skrzynki gm. Dobczyce, z Łapsz Wyżnych gm. Łapsze Niżne

II msc.: z Ropy gm. Gorlice, z Kasiny Wielkiej gm. Mszana Dolna, z Rudnika gm. Sułkowice

III msc.: z Lipnicy Wielkiej gm. Korzenna, z Porąbki gm. Dobra, z Olszówki gm. Mszana Dolna, z Siedlec gm. Korzenna, z Pisarzowej gm. Limanowa

Wyróżn. z Królówki gm. Nowy Wiśnicz, z Bebła gm. Nowa Wieś, z Kamionki Wielkiej gm. Kamionka Wielka, z Lubnia gm. Lubień, z Niskowej gm. Chełmiec, z Nowej Huty „Hamernik” – Kraków

1987 r.

I msc.: z Cichawy gm. Gdów, z Porąbki gm. Dobra, z Prusowa woj. bielsko-bielskie, z Ropy gm. Gorlice

II msc.: z Olszówki gm. Mszana Dolna, ze Słopnic gm. Tymbark, z Wiatowic gm. Gdów, ze Zbludzy gm. Kamienica

III msc.: z Mokrej Wsi gm. Podegrodzie, z Mszalnicy gm. Kamionka Wielka, z Tenczyna gm. Lubień

Wyróżn.: z Niewiarowa gm. Gdów, z Orawki gm. Jabłonka, z Trębek gm. Biskupice, z Zakopanego „Budorze”, z Zelkowa gm. Zabierzów

1988 r.

I msc.: z Nieledwi woj. bielskie „Awanturnicy”, z Gdowa woj. krakowskie, z Mszalnicy „Draby” gm. Kamionka Wielka, z Dominikowic gm. Gorlice

II msc.: ze Zwardonia woj. bielskie „Bałamuty”, z Mszalnicy gm. Kamionka Wielka „Przebierańcy”, z Bilska gm. Łososina Dolna, z Olszówki gm. Mszana Dolna

III msc.: z Weglówki woj. krakowskie, z Kasiny Wielkiej gm. Mszana Dolna ZR „Kasinianie”, z Kasiny Wielkiej gm. Mszana Dolna ZR „Zagórze”

Nagrody rzeczowe: z Królówki, ze Zwardonia „Szlachcice”, ze Słowikowej, z Krakowa-Nowej Huty „Hamernik”, z Modlnicy, z Zagórzan gm. Gorlice

1989 r.

I msc.: z Lipnicy Wielkiej na Orawie, z Łapsz Wyżnych, z Dobczyc woj. krakowskie, z Szarego woj. bielskie

II msc.: z Ropy, z Podegrodzia, z Mszany Dolnej, z Lubomierza, z Porąbki, z Zielonek woj. krakowskie

III msc.: nie przyznano

Nagrody rzeczowe: z Szalowej, z Królówki, z Tarnowa-Mościc, z Krakowa-Nowej Huty „Hamernik”, z Zarzecza „Dziady”, z Zębu, z Tokarnia, z Zarzecza „Trzej królowie”, z Lipnicy Wielkiej-Przywarówki, z Lipnicy Wielkiej-Kiczor, z Rudna Dolnego, z Dominikowic, z Brzegów

1990 r.

I msc.: z Olszówki, z Rudnika

II msc.: z Zagórzan, z Kasiny Wielkiej ZR „Kasinianie”, z Kasiny Wielkiej ZR „Zagórzanie”

III msc.: z Szalowej, z Laskowej, z Tenczyna, z Tarnowa „Kumotry”, z Cięciny „Baciary”

Wyróżn.: z Dominikowic, z Krakowa-Nowej Huty GZR „Hamiernik”, z Wiatowic, z Brzegów woj. krakowskie,

1991 r.

I msc.: z Kasiny Wielkiej „Zagórze”, z Lipnicy Wielkiej-Przywarówki, z Lipnicy Wielkiej „Orawa”, z Podegrodzia, z Rudnika

II msc.: z Mordarki, z Milówki, z Lipnicy Górnej gm. Lipnica Murowana, z Podwilka, z Niepołomic

III msc.: z Barcic, z Dominikowic, z Modlnicy, z Szalowej, z Zagórzan

Wyróżn.: z Krakowa „Hamernika”, z Zwiatonowic, z Polnej, z Ropy, ze Słopnic, z Zarzecza, Józef Lasak z Zębu „Z szopką”

Wyróżnienie specjalne: z Wysokiej k. Jordanowa

1992 r.

I msc.: z Mordarki, z Trojanowic woj. krakowskie, z Koźmic woj. krakowskie, z Lipnicy Wielkiej-Kiczor

II msc.: z Mszalnicy, z Zagórzan „Draby”, z Dominikowic, z Tarnowa, szopkarz z Chochołowa

III msc.: z Cichawy woj. krakowskie, z Bielanki-Kunkowej, z Pisarzowej

Wyróżn.: z Zagórzan „Herody”, z Szalowej, z Kwiatonowic, z Krakowa-Nowej Huty „Hamernik”, z Lipnicy Górnej woj. tarnowskie

1993 r.

I msc.: z Dominikowic, ze Stojowic woj. krakowskie, z Poręby Wielkiej, z Kasiny Wielkiej, z Lipnicy Wielkiej na Orawie, z Żabnicy (Romanka), z Żabnicy gm. Prusowa woj. bielskie, szopkarz Józef Lasak z Chochołowa

II msc.: z Modlnicy woj. krakowskie, z Milówki „Bojcery”, ze Słopnic, z Pisarzowej, z Brzuchania woj. kieleckie, z Tarnowa-Świerczkowa, z Ciśca Małego i Milówki Dolnej woj. bielskie

III msc.: z Kobylanki, z Zagórzan, z Lipnicy Wielkiej gm. Korzenna, z Tenczyna, ze Szczawy, z Mszalnicy, z Polnej k. Grybowa, z Cieniawy k. Grybowa, z Królówki woj. tarnowskie, ze Słomnik woj. krakowskie

Wyróżn.: z Kwiatonowic, z szalowej, z Kamionki Górnej, z Krakowa-Nowej Huty

Nagroda specjalna: dla Bractwa Trzeźwości z miasta Tychy

1994 r.

I msc.: z Podegrodzia, z Mszalnicy „Draby”, z Piwnicznej, z Mordarki, z Lisiej Góry woj. tarnowskie, z Ropy

II msc.: z Mszalnicy, z Sopotni Małej woj. bielskie, z Kobylanki, z Piwnicznej, z Minogi woj. krakowskie, z Baranowa Sandomierskiego woj. tarnobrzeskie, z Ciśca woj. bielskie, z Tarnowa, z Brzuchani woj. kieleckie, z Niskowej

III msc.: z Mokrej Wsi, z Królówki woj. tarnowskie, z Dominikowic, ze Starej Wsi, z Polnej, z Lipnicy Wielkiej na Orawie, z Wiśniowej

Wyróżn.: z Kamionki Górnej, z Porąbki k. Dobrej, z Cieniawy, z Krużlowej Niżnej, z Krasnego-Potockiego

Nagroda: Józefa Lassaka z Kościeliska za szopkę i lalki

1995 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Podegrodzia, „z szopką” z Piwnicznej, „z gwiazdą” z Kasiny Wielkiej, „z konikiem” z Gdowa, „bałamuty” ze Zwardonia, z Wisły-Jawornika, „Dorota” z Rudnika

II msc.: „z gwiazda” z Mszalnicy, „herody” z Kobylanki, „z turoniem” z Podegrodzia, „herody” z Piwnicznej, „herody” z Rytra, „z szopką” z Dobczyc, „herody” z Cikowic

III msc.: „pasterze” z Tenczyna, „żywa szopka” ze Szczawy-Bukówki, „herody” z Tarnowa-Świerczkowa, gr. plenerowa „Romanka” z Żabnicy, „herody” ze Stroń, „z baranem” z Łapsz Niżnych

Wyróżn. „z turoniem” z Jurkowa k. Dobrej, „z szopka” z Brzeznej, „herody” z Krasnego Potockiego, „mikołaje” z Koniakowa, „pasterze” z Dominikowic, „herody” z Zagórzan, „draby” z Polnej, „herody” z Pielgrzymowic, „herody” z Brzuchani, „z turoniem” z Pisarzowej

Wyróżnienia specjalne: „herody” z Krynicy, „z gwiazdą” z Bukowiny Tatrzańskiej

Nagroda dodatkowa: „herody” działające przy Domu Pomocy Społecznej w Miechowie

1996 r.

I msc.: „droby” z Mszalnicy, „z turoniem” z Mordarki, „pasterze” z Gdowa, „herody” z Lisiej Góry

II msc.: „herody” z Barcic, „z gwiazdą” z Lipinek, „herody” z Piwnicznej, „z szopką” z Brzyny, „z gwiazdą” z Podegrodzia, „herody” z Tarnowa, „herody” z Zielonek

III msc.: „pasterze” z Tenczyna, „z turoniem” z Piątkowej, „herody” z Szypliszek, „z kobyłka” z Kobylanki, „herody” z Łącka, „herody” z Szarowa, „herody” ze Szczucina, „z turoniem” z Jurkowa k. Dobrej

Wyróżn. „z gwiazdą” z Poręby Wielkiej, „herody” z Cieniawy, „herody” ze Starej Wsi, „z szopką” z Kościeliska, „herody” z Rudek, „z gwiazdą” ze Szczyrku, „z szopką” z Brzeznej, „herody” z Mokrej Wsi

Nagroda specjalna: z Baranowa Sandomierskiego

1997 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Mszalnicy, „wańcy” z Wisły-Jawornika, „draby” z Bilska, „draby” z Rzepiennika Suchego, „szopka” z Brzyny, „herody” ze Szczucina, „herody” z Modlnicy

II msc.: „bałamuty” ze Zwardonia, „draby” z Lipinek, „herody” z Barcic, „herody” z Łącka, „z konikiem” ze Skrzynki, „herody” z Tarnowa-Świerczkowa, „herody” z Brzuchani, „rozbójnicy” z Szarego, „z szopką” z Koźlic, „z szopką” z Lipnicy Wielkiej-Kiczor

III msc.: „draby” z Kobylanki, „z kobyłką” z Szymbarku, „herody” z Mokrej Wsi, „z konikiem” z Podegrodzia, „przebierańcy” z Żelistrzewa

Wyróżn.: „z gwiazda” z Bojszów, „trzej królowie” z Dominikowic, „herody” ze Starej Wsi, „z turoniem” z Piątkowej, „po obsypce z gwiazdą i kozą” z Gilowic

1998 r.

I msc.: „draby” z Mszalnicy, „z turoniem” z Jurkowa, „spólniczanie” z Wisły, „pasterze” z Tenczyna, „z Dorotą” z Rudnika, „herody” z Zielonek, „dziady” z Żabnicy Małej, „z konikiem” z Gdowa

II msc.: „z gwiazdą” z Boguszy, „z turoniem” z Podegrodzia, „herody” z Barcic, „z gwiazdą” z Lipinek, „żywa szopka” ze Szczawy, „z turoniem” z Mordarki, „herody” z Piwnicznej, „dziady” z Milówki, „z szopką” z Czernichowa, „z turoniem” z Pisarzowej, „herody” z Limanowej, „herody” z Tarnowa, „żywa szopka” ze Śmigna, „kolędnicy” z Gilowic, „dziady” z Cięciny, „dziady” z Ciśca

III msc.: „herody” z Łazor, „z turoniem” z Szalowej, „z szopką” z Lipnicy Wielkiej-Kiczor, „z konikiem” z Łososiny Dolnej, „żywa szopka” ze Szczucina, „dziady” (bucki spod snazy) z Milówki, „trzej królowie” z Cichawy, „z szopką” z Kościeliska,

Wyróżn.: „herody” z Dominikowic, „z gwiazdą” z Osielca, „herody” z Kobylanki, „pasterze” ze Starego Rybia, „herody” ze Słopnic, „herody” z Brzuchani,

Nagroda specjalna: „herody” działające przy Domu Pomocy Społecznej w Miechowie, „draby” z Rzepiennika Suchego

1999 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Osielca, „z kozą” z Piwnicznej, „draby” z Lipinek, „przebierańcy” z Mszalnicy, „draby” z Boguszy, „kolędnicy Tkocze” z Wisły, „z gwiazdą” ze Świnnej, „z szopką” z Brzózy Królewskiej, „kolędnicy” ze Szczyrku

II msc.: „z kobyłką” z Kobylanki, „z gwiazdą” z Mordarki, „z szopką” z Dobczyc, „z Dorotą” z Zawoi, „herody” z Modlnicy, „herody” z Brzuchani, „herody” z Królówki, „z szopką” z Kościeliska, „dziady-Świerki” z Milówki-Prusowa,

III msc.: „herody” z Ciekot, „z turoniem” z Dominikowic, „z turoniem” z Barcic, „przebierańcy” z Nieczajnej Górnej, „herody” ze Szczucina

Wyróżn.: „przebierańcy” ze Szczawy-Bukówki, „przebierańcy” ze Zbludzy, „herody” z Połomia Dużego, „z gwiazdą” z Mszalnicy, „herody” z Zasani, „herody” z Cikowic, „z gwiazdą” z Łącka, „z turoniem” z Pisarzowej

Nagroda specjalna: „z turoniem” z Jurkowa

2000 r.

I msc.: „z Dorotą” z Rudnika, „z turoniem” z Zawoi, „z turoniem” z Jurkowa, „trzej królowie” z Cichawy, „Bukowina” z Węgierskiej Górki,

II msc.: „kolędnicy” ze Szczyrku, „z gwiazda” z Boguszy, „z szopką” z Podegrodzia, „z gwiazdą” z Poręby Wielkiej, „z gwiazdą” z Jastrzębi, „herody” z Tarnowa, „bucki spod Snozy” z Milówki,

III msc.: „kolędnicy” z Dominikowic, „pasterze” ze Stojowic, „szlachcice” z Szarego Suchego

Wyróżn.: „kolędnicy” z Kobylanki, „draby” z Bystrej k. Gorlic, „z gwiazdą” z Kamionki Wielkiej, „z turoniem” z Barcic, „draby” z Łososiny Dolnej, „z turoniem” z Podegrodzia, „herody” ze Szczawy-Bukówki, „herody” ze Śmigna, „z szopką” z Zabierzowa Bocheńskiego, „z gwiazdą” z Łososiny Górnej, „z gwiazdą” ze Starej Wsi, „z szopką” z Pcimia, „herody” z Lipnicy Dolnej, „herody” z Zielonek, „po kolędzie” z Gilowic

Nagroda rzeczowa: „z gwiazdą” z Osielca

2001 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Kobylanki, „z gwiazdą” z Jastrzębi, „draby” z Mszalnicy, „herody” z Zawoi, „z turoniem” z Kasiny Wielkiej, „z szopką” z Dobczyc, „pasterze” z Tenczyna, „herody” z Zielonek, „z konikiem” z Gdowa

II msc.: „z turoniem” z Kamionki Wielkiej, „z gwiazdą” z Poręby Wielkiej, „z gwiazdą” z Łososiny Górnej, „herody” ze Starego Rybia, „herody” z Lisiej Góry (Śmignianie), „pasterze” ze Stojowic, „herody” z Modlnicy, „bucki spod Snozy” z Milówki, „awanturnicy” z Nieledwi, „kroćpok” z Kamesznicy, „z szopką” z Kościeliska, „draby” z Rzepiennika Suchego

III msc.: „z gwiazdą” z Osielca, „z szopką” z Brzyny, „herody” ze Szczawy, „z turoniem” z Pisarzowej, „szlachcice” z Kamesznicy

Wyróżn.: „przebierańcy” z Dominikowic, „draby” z Brunar, „z gwiazdą” z Mszalnicy, „herody” z Boguszy, „z niedźwiedziem” z Bilska, „herody” z Brzuchani, „z gwiazdą” z Lubnia, „z turoniem” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „herody” z Szarowa, „herody” ze Szczucina, „herody” z Łazor,

Nagroda rzeczowa: „dziady noworoczne-Bukowina” z Węgierskiej Górki

2002 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Kamionki Wielkiej, „draby” z Boguszy, „herody” z Nawojowej, „z gwiazdą” z Poręby Wielkiej, „z konikiem” z Łososiny Dolnej, „trzej królowie u Heroda” z Zawoi, „z gwiazdą” z Mordarki, „trzej królowie” z Cichawy

II msc.: „herody” z Kobylanki, „herody” z Szypliszek, „z gwiazdą” z Podegrodzia, „z turoniem” z Podegrodzia, „z turoniem” z Piątkowej, „herody” ze Szczawy, „z gwiazdą” z Osielca, „z turoniem” z Pisarzowej, „z gwiazdą” ze Starej Wsi, „z szopką” z Mszany Dolnej, „pasterze” z Tokarni, „z szopką” z Kościeliska

III msc.: „z gwiazdą” z Mszalnicy, „z gwiazdą” z Lipinek, „z turoniem” z Lubonia, „herody” z Modlnicy

Wyróżn.: „trzej królowie” ze Starej Wsi, „herody” z Niskowej, „z turoniem” ze Szczyrzyca, „z turoniem” z Dominikowic, „herody” z Lipnicy Dolnej, „z gwiazdą” z Łętowni, „herody” ze Starego Rybia, „z rajem” z Gilowic

2003 r.

I msc.: „z turoniem” z Nawojowej, „draby” z Lipinek, „z gwiazdą” z Tokarni, „z turoniem” z Kamionki Wielkiej, „z gwiazdą” ze Starej Wsi k. Limanowej, „z turoniem” z Zawoi, „z szopką” z Mszany Dolnej, „herody” z Zielonek, „z turoniem” z Kasiny Wielkiej

II msc.: „z gwiazdą” z Boguszy, „po kolędzie” ze Szczyrku, „szopka” z Kościeliska, „herody” ze Śmigna, „draby” z Bobowej, „herody” z Dominikowic, „draby” z Mszalnicy, „z gwiazdą” z Zubrzycy Górnej, „z turoniem” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „herody” z Modlnicy, „z gwiazda” z Osielca, „z gwiazdą” z Makowicy,

III msc.: „pasterze z turoniem” z Tenczyna, „szlachcice” z Kamesznicy, „herody” z Pleśnej, „herody” z Szarowa, „herody” z Marzysza
Wyróżn. „herody” z Barcic, „herody” z Radgoszczy, „herody” ze Starej Wsi k. Grybowa, „pasterze” z Binczarowej, „z turoniem” ze Szczawy, „z Dorotą” z Makowa Podhalańskiego, „z gwiazdą” z Pcimia

2004 r.

I msc.: „gronie” z Wisły, „z gwiazdą” z Podegrodzia, „z turoniem” z Mszalnicy, „z konikiem” ze Żmiącej, „z rajem i herody” z Leżajska, „z kolędą” ze Szczyrku, „z gwiazdą” z Makowicy, „z Dorotą” z Rudnika,

II msc.: „z gwiazdą” z Mszalnicy, „z gwiazda” z Osielca, „z szopką” z Pcimia, „z turoniem” ze Słopnic, „trzej królowie” z Nawojowej, „dziady spod Pawlusiej” z Żabnicy, „dziady Kamieńcoki” z Milówki, „z gwiazda” z Kamionki Wielkiej, „z turoniem” z Lubnia, „z gwiazda” z Lipinek, „z gwiazdą” z Poręby Wielkiej, „z turoniem” z Lipnicy Wielkiej na Orawie

III msc.: „herody” z Pleśnej, „pasterze” z Tenczyna, „pasterze” z Gdowa, „z gwiazdą” z Zarzecza, „trzej królowie” ze Starej Wsi, „herody” z Szalowej, „draby” z Lipnicy Wielkiej gm. Korzenna, „z szopką” z Dobczyc

Wyróżn.: „herody” z Budek, „z szopką” z Kościeliska, „herody” ze Śmigna, „z gwiazdą” z Kobylanki, „herody” z Woli Nieszkowskiej, „herody” z Marzysza, „herody” z Lipnicy Dolnej gm. Lipnica Murowana, „herody” z Binczarowej, „herody” z Bobowej, „herody” z Dąbrowy Zielonej, „herody” z Poręby Spytkowskiej, „herody” z Kamienicy

2005 r.

I msc.: „draby” z Lipinek, „z gwiazdą” z Mszalnicy, „z turoniem” z Podegrodzia, „zapustnicy” z Mordarki, „draby” ze Stróż, „z szopką” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „draby” z Mszalnicy, „szlachcice” z Milówki, „z szopką” z Porąbki k. Dobrej

II msc.: „z turoniem” z Laskowej, „herody” z Kamienicy, „trzej królowie” z Cichawy, „z turoniem” z Pleśnej, „herody” z Nawojowej, „z gwiazdą” z Osielca, „z konikiem” z Rożnowa, „herody” z Bolęcina, „na św. Szczepana” z Pisarzowej, „Bukowina” z Węgierskiej Górki, „Jukace” z Żywca-Zabłocia

III msc.: „pasterze” z Tenczyna, „herody” z Bączkowa, „z gwiazdą” z Boguszy, „draby” ze Starej Wsi, „z gwiazdą” z Kobylanki, „z gwiazdą” ze Starej Wsi, „z turoniem” ze Słopnic, „pasterze” z Tokarni, „z gwiazda” z Milówki, „spod Pawlusiej” z Żabnicy, „Romanka” z Żabnicy

Wyróżn.: „herody” ze Szczawy, „herody” z Kobylanki, „herody” z Brzuchani, „z turoniem” z Makowicy, „z turoniem” z Pcimia, „z turoniem” z Lubnia, „z gwiazdą” z Jordanowa, „z gwiazda” ze Starego Rybia, „z szopka” z Dobczyc, „trzej królowie” z Ptaszkowej

2006 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Mystkowa, „z turoniem” ze Słopnic, „draby” z Łososiny Dolnej, „herody” z Podegrodzia, „z gwiazda” z Makowicy, „z gwiazdą” z Lipinek, „z gwiazdą” z Kamionki Wielkiej

II msc.: „z gwiazdą” ze Starej Wsi, „Jukace” z Żywca-Zabłocia, „juhas” z Szarego, „z Dorota” z Rudnika, „pasterze” z Tokarni, „herody” z Modlnicy, „z turoniem” z Dominikowic, „herody” z Zielonek, „pasterze” z Tenczyna, „draby” z Boguszy, „z gwiazdą” z Jordanowa, „z gwiazdą” z Pisarzowej, „z kozą” z Gliwic, „z szopką” z Dobczyc

III msc.: „pasterze” z Zabierzowa Bocheńskiego, „z gwiazdą” z Zakrzowa, „draby” z Rzepiennika Strzyżewskiego, „herody” z Karniowic, „herody” z Szalowej, „herody” z Gnojnika, „z konikiem” z Rożnowa, „trzej królowie” ze Starej Wsi.

Wyróżn.: „ z turoniem” z Zawoi, „draby” z Bystrej k. Gorlic, „herody” z Sygontka, „z turoniem” z Krużlowej Niżnej, „z szopką” z Pcimia, „spod Pawlusiej” z Żabnicy.

2007 r.

I msc.: „draby” z Mystkowa, „draby” z Lipinek, „pasterze” z Mszalnicy, „pasterze” z Tenczyna, „z turoniem” z Mordarki, „po kolędzie” ze Szczyrku.

II msc.: „herody” z Łazor, „z turoniem” z Podegrodzia, „z gwiazdą” z Łososiny Dolnej, „z turoniem” z Zawoi, „z turoniem” z Laskowej, „kolędnicy” z Tuchlinka, „z gwiazdą” z Boguszy, „herody” z Pleśnej, „herody” z Zielonek, „trzej królowie” z Ptaszkowej, „ z niedźwiedziem” ze Żmiącej, „herody” z Makowicy, „z turoniem” z Sadka-Kostrzy, „szlachcice” z Milówki, „Jukace” z Żywca-Zabłocia, „rozbójnicy” z Suchego-Szarego, „Harnasie” z Milówki, „Romanka” z Żabnicy

III msc.: „z turoniem” z Szalowej, „z gwiazda” z Osielca, „herody” z Bolęcina, „z szopką” z Dobczyc, „herody” z Modlnicy, „z konikiem” z Rożnowa, „herody” ze Śmigna, „draby” z Sechnej, „draby” ze Starej Wsi, „z kobyłką” z Kobylanki, „pasterze” ze Starego Rybia

Wyróżn.: „pasterze” z Tokarni, „z turoniem” z Gilowic

2008 r.

I msc.: „fedory” z Bukowiny Tatrzańskiej, „herody” z Podegrodzia, „pasterze” ze Szczyrzyca, „z gwiazdą” z Makowicy, „z gwiazdą” z Mszalnicy, „z Dorota” z Suchej Beskidzkiej

II msc.: „z turoniem” z Kamionki Wielkiej, „z turoniem” z Laskowej, „herody” z Zielonek, „trzej królowie” z Opojowic, „z konikiem” ze Żmiącej, „herody” z Sadku-Kostrzy, „z turoniem” z Mszany Górnej, „z gwiazdą” z Jastrzębia, „z gwiazdą” z Nawojowej, „pasterze” ze Stojowic, „z gwiazdą” z Zarzecza, „bałamuty” ze Zwardonia, „Jukace” z Żywca-Zabłocia

III msc.: „z turoniem” z Mystkowa, „z turoniem” z Mszalnicy, „z gwiazdą” z Osielca, „z szopką” z Podegrodzia, „herody” z Kamienicy, „z konikiem” z Gdowa, „herody” z Kobylanki, „z gwiazdą” z Ptaszkowej, „z szopką” z Marcinkowic, „z turoniem” z Jaworznej, „draby” z Boguszy, „z konikiem” z Tuchlinka, „z turoniem” z Giedlarowej, „z turoniem” z Pleśnej, „z gwiazdą” z Tokarni, „herody” z Karniowic

Wyróżn.: „z gwiazdą” z Juszczyna, „z szopką” z Dobczyc, „herody” ze Starej Wsi, „z szopką” z Porąbki, „z turoniem” ze Słopnic, „z kobyłką” z Kobylanki, „herody” z Zelkowa, „herody” ze Starego Rybia, „z Józefem” z Lubnia, „z turoniem” z Mościc-Tarnowa, „herody” z Budki, „z rajem” z Płazy

Nagroda specjalna: muzyka rodzinna Gluzów ze Szczyrku

2009 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Boguszy, „z szopką” z Brzyny, „herody” z Mszalnicy, „z gwiazdą” z Mystkowa, „z gwiazdą” z Jaworznej, „po kolędzie” ze Szczyrku, „z gwiazdą” z Podegrodzia, „wyrwicisy” z Ciśca, „z turoniem” z Jurkowa, „z turoniem” z Nawojowej

II msc.: „z gwiazdą” z Kamionki Wielkiej, „z gwiazdą” z Pasierbca, „z turoniem” z Mszany Górnej, „z turoniem” z Sadku-Kostrzy, „z gwiazdą” z Zarzecza pow. żywiecki, „draby” z Mszalnicy, „herody” z Bolęcina, „pasterze” ze Stojowic, „pasterze z szopką” z Gdowa, „z kozą” z Giedlarowej, „z szopką” z Pcimia, „herody”(Kumotry) z Tarnowa, „herody” z Zielonek

III msc. „pasterze” z Mszalnicy, „herody” z Modlnicy, „herody” z Makowicy, „z turoniem” z Suchej Beskidzkiej, „herody” z Łazor, „ z gwiazdą” z Pleśnej, „z gwiazdą” z Dobrej-Zadziela, „z gwiazdą” z Kobylanki, „herody” z Juszczyna, „herody” Maszkowa, „Jukace” z Żywca-Zabłocia, „z turoniem” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „Gracze” z Dąbrówki Wielkopolskiej,

Wyróżn.: „z szopką” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „draby” z Rzepiennika Suchego, „z turoniem” z Mystkowa, „herody” z Nieczajnej Górnej, „draby” ze Starej Wsi, „z turoniem” z Dominikowic, „z kozą” z Gilowic, „z konikiem” z Marcinkowic, „herody” z Zelkowa, „herody” z Minogi

2010 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Mszany Górnej, „herody” z Zalasowej, „herody” z Podegrodzia, „draby” z Lipinek

II msc.: „z Dorotą” z Suchej Beskidzkiej, „z konikiem” z Gdowa, „herody” ze Śmigna, „szopka lalkowa” z Podegrodzia, „herody” ze Stróż, „pasterze” z Tokarni, „kolędnicy” ze Szczyrzyca, „pasterze” z Wilkowiska, „z Dorotą” z Rudnika, „z gwiazdą” z Zarzecza

III msc.: „z gwiazdą” z Ptaszkowej, „z gwiazdą” z Klęczan, „z gwiazdą” z Mszalnicy, „z gwiazdą” z Jurkowa, „trzej królowie” z Juszczyna, „z turoniem i gwiazdą” z Tenczyna, „herody” z Zielonek, „Jukace” z Żywca-Zabłocia, „mości gospodarzu” z Dąbrówki Wielkopolskiej, „herody” z Sadku-Kostrzy, „herody” z Pleśnej, „draby” z Boguszy, „szopka lalkowa” z Dobczyc, „z gwiazdą” z Łososiny Górnej, „herody” z Bolęcina, „herody” z Nawojowej, „pasterze” z Pisarzowej, „bojcery” z Milówki.

Wyróżn.: „fedory” z Lendaku (Słowacja), „z turoniem” z Mszalnicy, „draby” z Mszalnicy, „herody” z Kobylanki, „herody” z Biskupic Radłowskich, „herody” z Uszwi, „herody” z Górna, „szlachcice” z Kamesznicy, „z turoniem” z Makowicy, „herody” z Lipnicy Dolnej, „z gwiazdą” z Dominikowic, „herody” z Wiśniowej, „z gwiazdą” ze Stryszawy, „na szczodry wieczór” z Wólki Grodziskiej.

2011 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Kamionki Wielkiej, „z turoniem” z Podegrodzia, „z rajem” z Zawoi, „herody” z Zielonek, „dziady noworoczne” („Bojcery”) z Milówki, „z Dorotą” z Juszczyna

II msc.: „draby” z Gwoźdźca, „herody” z Wilkowiska, „draby” z Mystkowa, „kolędnicy” ze Szczyrzyca, „pasterze” z Sadku-Kostrzy, „z gwiazdą” z Makowicy, „żywa szopka” z Lubomierza, „z turoniem” z Mszany Górnej, „Jukace” z Żywca-Zabłocia, „z kozą” z Piwnicznej-Zdroju, „z turoniem” z Nawojowej

III msc.: „pasterze” z Gdowa, „z turoniem” z Jurkowa k. Dobrej, „z turoniem” ze Śmigna, „szopka lalkowa” z Czernichowa, „z gwiazdą” z Boguszy, „z konikiem” z Marcinkowic, „z turoniem” ze Słopnic, „z szopką” z Dąbrówki Wielkopolskiej, „herody” z Uszwi, „dziady noworoczne” z Brzuśnika, „herody” z Modlnicy

Wyróżn.: „pasterze” ze Stojowic, „z szopką” z Kościeliska, „herody” z Łącka, „z gwiazdą” z Pleśnej, „herody” z Bolęcina, „z gwiazdą” z Kobylanki, „z gwiazdą” z Niskowej, „draby” z Giedlarowej

Nagrody specjalne: Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej „Bukowiańska kolęda”, Rodzina Gluzów ze Szczyrku „Kolęda u swoka”, Grupa obrzędowa z Baranowa Sandomierskiego „Lasowiackie wigilijne kolędowanie”

2012 r.

Główne nagrody: z Mordarki za program „z kolędą na zapusty”, „herody” z Podegrodzia

I msc.: „z szopką” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „kolędowanie za oknami” z Wisły („Wańcy”), „z Dorotą” z Rudnika, „dziady noworoczne” z Milówki („Kamiyńcoki”), „z gwiazdą” z Mystkowa, „z turoniem” z Sadku-Kostrzy

II msc.: „z gwiazdą” z Jurkowa k. Dobrej, „herody” z Kobylanki, „herody” z Mszalnicy, „draby” ze Stróż, „szopka zakopiańska” z Nowego Targu, „z konikiem” z Gdowa, „pasterze” z Tokarni, „z turoniem” z Juszczyna („Zbyrcok”), „z gwiazdą” z Jaworznej, „z Dorotą” ze Skawicy („Zbójnik”), „z niedźwiedziem w zapusty” z Baranowa Sandomierskiego („Lasowiaczki”)

III msc.: „draby opatowskie” z Zakliczyna, „herody” ze Śmigna, „szlachcice” z Kamesznicy, „herody” z Pleśnej („Pleśnioki”), „żywa szopka” z Lubomierza, „Jukace” z Żywca-Zabłocia, „przebierańcy” z Żabnicy Górnej, „z turoniem” z Makowa Podhalańskiego („Polana Makowska”), „grocze” z Dąbrówki Wielkopolskiej, „herody” ze Szczawy, „herody” z Bolęcina, „herody” z Modlnicy

Wyróżn.: „pasterze” z Mszalnicy, „herody” z Zalasowej, „herody” z Biskupic Radłowskich, „z gwiazdą” z Laskowej, „herody” z Lipnicy Dolnej, „herody” z Gnojnika, „herody z konikiem” z Uszwi, „z turoniem” z Pasierbca, „herody” z Miłocic, „z gwiazdą i z turoniem” z Tenczyna, „herody” z Kij („Kasztelanie”), „z szopką” z Pcimia, „herody” z Szarowa, „herody” z Nieczajnej Górnej, „kolędnicy z Kociewia” ze Starogardu Gdańskiego, „pasterze” z Koźlicy, „draby” z Kobylanki

2013 r.

I msc.: „pasterze” z Sadku-Kostrzy, „z turoniem” z Pleśnej, „dziady noworoczne” („Świerki”) z Kolonii Prusów, „z turoniem” z Kamionki Wielkiej, „z gwiazdą” z Mszalnicy, „z szopką” z Dobczyc, „z Dorotą” z Juszczyna

II msc.: „fedory” z Bukowiny Tatrzańskiej, „draby” z Mystkowa, „z gwiazdą” ze Starej Wsi koło Limanowej, „z turoniem” z Kasiny Wielkiej, „herody” ze Śmigna, „z turoniem” z Jaworznej, „z gwiazdą i turoniem” z Makowa Podhalańskiego, „z turoniem” ze Skawicy, „herody” z Zielonek, „draby” z Gwoźdźca, „żywa szopka” z Lubomierza

III msc.: „trzej królowie” z Ptaszkowej, „z gwiazdą” ze Szczyrzyca, „z gwiazdą” z Biskupic Radłowskich, „z szopką” z Połomia Dużego, „po kolędzie na trzech króli” z Baranowa Sandomierskiego, „z gwiazdą” z Tenczyna, „herody” z Uszwi, „z gwiazdą” z Pasierbca

Wyróżn.: „z turoniem” z Marcinkowic, „draby” z Łososiny Dolnej, „herody” z Lubczy, „herody” z Owczar, „herody” z Brzuchani, „draby” ze Starej Wsi koło Grybowa, „herody” z Nieczajnej Górnej, „herody” z Modlnicy, „pasterze” z Koźlicy

2014 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Podegrodzia, „herody” z Zielonek, „z gwiazdą” z Mszany Górnej, „z turoniem” z Juszczyna, „trzej królowie” z Mszalnicy, „z gwiazdą i turoniem” z Kasiny Wielkiej, „herody” z Podegrodzia, „pasterze” ze Szczyrzyca, „przebierańcy” z Milówki.

II msc.: „z gwiazdą” z Mystkowa, „z gwiazdą” z Jaworznej, „z gwiazdą” z Jodłownika, „żywa szopka” z Lubomierza, „draby” z Rzepiennika Suchego, „z gwiazdą” z Ptaszkowej, „żywa szopka” z Sadku-Kostrzy, „parterze” z Tokarni, „z gwiazdą” z Kamionki Wielkiej, „z szopką lalkową” z Podegrodzia (rodzina Zgrzeblaków).

III msc.: „pasterze” ze Stojowic, „herody” z Zalasowej, „z turoniem” z Jurkowa, „z gwiazdą” z Tenczyna, „Jukace” z Żywca-Zabłocia, „betlejemcy” z Lipnicy Wielkiej i Chyżnego, „z turoniem” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „z szopką lalkową” z Lipnicy Wielkiej na Orawie, „z turoniem” z Gwoźdźca, „herody” z Miłocic, „z gwiazdą” z Łodygowic, „z turoniem” z Suchej Beskidzkiej, „fedory” z Poronina, „herody” z Uszwi.

Wyróżn.: „z szopką lalkową” z Podegrodzia (rodzina Kwoków), „z turoniem” z Makowa Podhalańskiego, „herody” z Biskupic Radłowskich, „z gwiazdą” z Suchej Beskidzkiej, „z turoniem” ze Śmigna, „z gwiazdą” z Pleśnej, „herody” z Brzuchani, „herody” z Nieczajnej Górnej, „trzej królowie” ze Starej Wsi, „z kozą” z Lubczy, „herody” z Dąbrowy Zielonej, „herody” z Modlnicy, „pasterze” z Koźlicy, „herody” z Czyżowic.

2015 r.

I msc.: „z gwiazdą” z Krasnego-Lasocic, „z turoniem” z Sadku-Kostrzy, „z Dorotą” z Rudnika, „z turoniem” z Lubomierza, „dziady noworoczne” („Rozbójnicy”) z Suchego (Laliki), „z dziadem” z Zakopanego, „herody” z Juszczyna, „draby” z Ptaszkowej.

II msc.: „herody” z Modlnicy, „z gwiazdą” z Mszalnicy, „z gwiazdą” ze Starej Wsi (koło Limanowej), „z szopką” z Marcinkowic, „trzej królowie” z Jodłownika, „z turoniem” z Uszwi, „herody” z Zalasowej, „z turoniem” z Podegrodzia, „draby” z Mystkowa.

III msc.: „herody” z Nawojowej, „herody” z Nieczajnej Górnej, „herody” z Brzuchani, „dunajnicy” z Łukowej, „herody” z Kolbuszowej Górnej, „herody” z Biskupic Radłowskich, „z Dorotą” z Zawoi, „draby” z Gwoźdźca, „z turoniem” z Tenczyna, „z gwiazdą” z Boguszy, „z gwiazdą” z Makowicy,„herody” ze Śmigna, „z gwiazdą” z Łodygowic, „herody” z Ujeznej, „z turoniem” z Jurkowa, „szlachcice” z Suchego (Laliki).

Wyróżn.: „z turoniem” z Jaworznej, „herody” z Trojanowic, „szopka z lalkami” z Dobczyc, „herody” z Owczar, „herody” z Kamienicy, „pasterze” z Burletki Kornatki, „herody” z Huty Komorowskiej, „pasterze” z Dobczyc, „herody” z Bęczkowa, „szopka lalkowa” ze Szczawy, „z gwiazdą” z Makowa Podhalańskiego, „z turoniem” z Binczarowej, „herody” z Sygontki.

2016 r.

I msc.: „z kolędą u stryka” ze Szczyrku, „kolędowanie u gazdy” z Wisły („Grónie”),„z gwiazdą” z Ptaszkowej, „pasterze” z Sadku-Kostrzy,„z Dorotą” z Juszczyna, „draby” z Rzepiennika Suchego, „dziady noworoczne” z Małej Żabnicy („Romanka”).

II msc.: „z gwiazdą” z Mystkowa, „pasterze” z Krasnego-Lasocic, „draby” z Nawojowej, „z turoniem” z Kasiny Wielkiej, „z turoniem” z Tenczyna, „herody” z Gnojnika, „pasterze” ze Szczyrzyca, „z gwiazdą” z Jurkowa, „herody” z Bolęcina, „z rajem” z Zawoi.

III msc.: „herody” z Mszalnicy, „fedory” z Olczy, „z turoniem” ze Śmigna, „z gwiazdą” z Uszwi, „pasterze” z Burletki, „draby” z Lipnicy Wielkiej (gm. Korzenna), „z konikiem” ze Skrzynki, „z gwiazdą” z Zalasowej, „herody” z Lubczy, „z gwiazdą” z Połomia Dużego, „z konikiem” ze Żmiącej, „herody” z Kamienicy, „herody” z Trojanowic, „z rajem” z Gwoźdźca, „herody” z Brzuchani, „herody” z Trzciany.

Wyróżn.: „z szopką lalkową” z Czernichowa (k. Żywca), „z turoniem” z Boguszy, „z niedźwiedziem” z Łącka, „herody” z Czajowic, „herody” ze Starej Wsi (gm. Limanowa), „herody” z Sygontki, „z gwiazdą” z Biskupic Radłowskich, „z konikiem” z Podegrodzia, „herody” z Huty Komorowskiej, „herody” z Zielonek, „herody” z Owczar, „z gwiazdą” z Makowa Podhalańskiego, „herody” z Czyżowic.